У період з 04.02.2019 до 17.02.2019 Міністерство юстиції України проводить новий етап правопросвітницької кампанії «Стоп булінг!». Метою кампанії є роз’яснення положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VІІІ учасникам освітнього процесу.
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом відділу освіти,
молоді та спорту
Миколаївської сільської ради
07.02.2019 № 25-ОД
Процедура подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
(зразок)
-
Учасники освітнього процесу подають заяву керівництву закладу освіти або його засновнику про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
-
Керівник закладу освіти або його засновник розглядає заяву в день її подання та видає рішення про проведення розслідування.
-
Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію.
-
Керівник закладу освіти для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання. До складу комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи. для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.
-
Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
-
Потерпілий чи його/її представник також можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служби у справах дітей.
Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом відділу освіти,
молоді та спорту
Миколаївської сільської ради
07.02.2019 № 25-ОД
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причених до булінку (цькування)
(зразок)
-
В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків комісії, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
-
Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.
-
Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.
-
Керівником закладу освіти або уповноважені ним особи відповідно до Закону здійснюють контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладі освіти.
-
Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування) та накладаються адміністративні стягнення: